Szkoła rodzenia Gorzów Wlkp. - twoje 9 miesiecy Szkoła rodzenia Gorzów Wlkp. - twoje 9 miesiecy
   
   
O nas
 
Szkoła rodzenia gorzów
 
 
 
 
 
Certyfikaty
 
Galeria
 
Kontakt
 

Szkoła rodzenia Gorzów Wlkp. - twoje 9 miesiecy Korzyści dla uczestników Szkoły Rodzenia "Twoje 9 miesięcy"

- W Szkole Rodzenia 9 miesięcy przyszli rodzice dowiedzą się, jak świadomie wykorzystać okres ciąży tak, aby przygotować się do ogromnej zmiany jaką są narodziny dziecka i do swojej nowej roli. Dowiedzą się również, że ciąża może być wspaniałym okresem w którym para ma czas dla siebie i w którym może się bardziej do siebie zbliżyć, a kobieta może się wyciszyć i lepiej poznać samą siebie.

- Przyszłe mamy poznają i nauczą się wykorzystywać funkcje i możliwości swojego ciała i umysłu, dzięki którym poród przebiegnie szybciej, spokojniej i łatwiej ("poród aktywny", pozycje, ćwiczenia, techniki oddechowe, autorelaksacja).

- Przyszli rodzice dostaną konkretne informacje dotyczące pobytu w szpitalu, swoich praw jako pacjenta, obowiązków personelu, potrzebnych badań i dokumentów, a także informacje prawne. Dowiedzą się ponadto, jakie kroki urzędowe należy wykonać po powrocie z dzieckiem do domu.

- Przyszłe mamy dowiedzą się jak dbać o siebie w okresie połogu i jak w bezpieczny sposób wracać do formy po porodzie.

- Praktyczne zajęcia z lalką-fantomem umożliwią przyszłym rodzicom przećwiczenie w praktyce elementów opieki nad noworodkiem (kąpiel, przewijanie, trzymanie, karmienie, masaż, ćwiczenia) oraz sposobów udzielania dziecku pierwszej pomocy.

- Przyszli oraz świeżo upieczeni rodzice będą mogli podzielić się swoimi odczuciami, obawami i doświadczeniami z innymi rodzicami podczas odbywających się raz w tygodniu grup wsparcia. Udział w zajęciach da uczestnikom poczucie, że nie są sami, że inni mają podobne problemy, wątpliwości i niepokoje i że nawzajem można sobie pomóc w ich rozwiązaniu.

- Pacjentki współpracują w trakcie porodu, nie wpadają w histerię, wiedzą jak oddychać i jaką pozycję przyjąć w celu złagodzenia skurczy.

- Trzykrotnie rzadziej konieczne są interwencje medyczne (kleszcze, próżnociąg)

- Kobiety, które ukończyły kurs rodzenia znacznie rzadziej proszą o środki znieczulające

- Zmniejsza się ilość porodów zakończonych cesarskim cięciem

- Zmniejsza się ilość uszkodzeń szyjki macicy

- Rzadziej występują zaburzenia czynności skurczowej oraz konieczność nacięcia krocza

- Kobiety po szkole rodzenia szybciej wracają do formy po porodzie

Szkoła rodzenia Gorzów Wlkp. - twoje 9 miesiecy